Dolar : Alış : 2.5912 / Satış : 2.5959
Euro : Alış : 2.8945 / Satış : 2.8997
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul27°CÇok Bulutlu

Son Dakika Haberleri

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

When choosing the honorable mention this www.gavinwatch.com time around, I knew I had to go with this popular family film which falls under the rare genre of the Australian Western. Based on the 1890 Banjo Paterson poem of the same name, The Man From Snowy River tells the story of Jim Craig (Tom Burlinson), a young man www.attrinity.com from the mountains who is forced to leave his family farm after the death of his father in order to find work. Hoping to prove himself worthy of www.watchesbuy.co.uk running his father's ranch, Jim heads to the low lands and takes a job as a cowhand on a ranch. The replica omega seamaster owner of the ranch, Mr. Harrison (Kirk), has a brother named Spur (also, played by Kirk), who was an old friend of Jim's. However, the two brothers have been estranged for many years and, unfortunately for Jim, he finds himself on Harrison's bad side when he is accused of losing an irreplaceable horse. To make matters worse, Jim may even be falling for Harrison's beloved daughter, Jessica. Shot in the Victorian High Country of Australia, The Man From Snowy River proved to be amazingly popular in its native country, while, also, gaining a strong international following, as well. The movie features gorgeous mountain scenery that results in some truly spectacular visuals, bolstered immensely by the memorable soundtrack by composer Bruce Rowland. But, perhaps, the movie's most memorable moments are provided by actor, Tom Burlinson, who performed all of his own stunt riding to incredible effect. His riding skills are made all the more remarkable considering that he had never even ridden a horse before being cast. In short, The Man From Snowy River is an incredibly beautiful and inspiring family film, and it's easy to understand why it has become a beloved classic in its native Australian home.

2012-2013 Malatya İnönü Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınav Kılavuzu

Ana Sayfa » 2012-2013 Sınav Kılavuzları » 2012-2013 Malatya İnönü Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınav Kılavuzu
05 Haziran 2012
2012-2013 Malatya İnönü Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınav Kılavuzu

T.C.
İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

ÖN KAYIT ve ÖZEL YETENEK SINAVI İLE ÖĞRENCİ ALINACAKTIR

Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na 2012-2013 ders yılı için aşağıda belirtilen sayıda ve koşullarda öğrenci alınacaktır.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği 40Kişi (15 Bayan, 25 Erkek)
Antrenörlük Eğitimi Bölümü 40 Kişi (10 Bayan, 30 Erkek)
Antrenörlük Eğitimi Bölümü (2. Öğretim) 40Kişi (10 Bayan, 30 Erkek)
Engellilerde Egzersiz ve Spor Eğitimi Bölümü *4 yıl (+1 İngilizce Hazırlık) 40 Kişi (20 Bayan, 20 Erkek)
Spor Yöneticiliği Bölümü 40 Kişi (10 Bayan, 30 Erkek)

Başvuru Tarih ve Yeri:
Ön kayıtlar adayın kendisi tarafından 18-29 Haziran 2012 tarihleri arasında İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu WEB sayfası üzerinden on-line yapılacaktır.

Başvuru Koşulları
1. T.C. vatandaşı olmak
2. En az lise mezunu olmak
3. 2012 YGS sınavında puan türlerinin (YGS-1, YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5 ve YGS-6) herhangi birisinden, en az 180.00 puan, milli sporcular, öğretmen liseleri, spor liseleri, spor alan/kol bölümlerinden mezun olanlar için en az 140.00 puan almış olmak.
4. Başka bir yükseköğretim kurumundan disiplin suçları nedeniyle çıkartılmamış olmak

İstenecek belgeler:
1. Başvuru formu (web üzerinden yapılan başvuru tamamlandıktan sonra, bölüm ve branş tercihi ile kişisel bilgileri içeren ve başvuru bitiminde her aday için kişisel olarak hazırlanarak imzalanmış olan başvuru formu)
2. En az lise diploması fotokopisi (noter ya da mezun olduğu okul müdürlüğü tarafından onaylı)
3. 1 adet vesikalık fotoğraf (son altı ay içerisinde çekilmiş ve kılık kıyafet yönetmeliğine uygun)
4. Nüfus cüzdanı fotokopisi
5. 2012 yılına ait YGS sonuç belgesi fotokopisi
6. Sağlık raporu (Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Özel Yetenek Sınavına girmesinde sakınca yoktur ibareli)
7. Spor alan/kol mezunlarının durumlarını gösteren belge (noter ya da mezun olduğu okul müdürlüğü tarafından onaylı)
8. Milli sporcular için Spor Genel Müdürlüğü (SGM) ya da ilgili Spor Federasyonu tarafından verilen onaylı milli sporcu olduğunu gösterir belge
9. Sporcu özgeçmiş durumunu gösteren belgeler (belge varsa ilgili federasyon ya da SGM tarafından onaylı olmalıdır-Sporcu Özgeçmiş tablosu web sayfamızdan ilan edilecektir)
10. 2012-2013 Öğretim Yılı Özel Yetenek Sınavı için kayıt ücretini gösteren banka dekontunun aslı

Not:
a. WEB üzerinden başvurusunu tamamlayan adaylar kayıt sonunda verilen kendilerine ait imzalı başvuru formunu ve ekinde istenen tüm belgeleri 4 Temmuz 2012 Çarşamba günü mesai bitimine kadar İnönü Üniversitesi Kampüsü, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürlüğü/Malatya adresine elden, iadeli taahhütlü posta ya da kargo ile (posta ve kargo masrafı adaya aittir) ulaştırmak zorundadır. Bu tarihten sonra ulaştırılan belgeler ve posta ya da kargoda yaşanacak gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
b. Merkezi yerleştirme sistemi ile herhangi bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adaylar da bu sınava başvurabilir
c. 2011-ÖSYS’de YGS/LYS puanı ve özel yetenek sınavı sonucu, bir örgün yükseköğretim programına yerleştirilmiş adayların ortaöğretim başarı puanları ile ilgili katsayılar yarıya düşürülecektir. Bu kural açık öğretimin kontenjanlı programları için de geçerlidir. Sınavsız geçiş ile meslek yüksekokulları veya açık öğretimin kontenjanı bulunmayan programlarına 2011-ÖSYS’de yerleştirilen adaylara bu kural uygulanmayacaktır.

Özel Yetenek Sınavı Tarih ve Uygulaması:
· 2012-2013 Öğretim Yılı Özel Yetenek Sınavları 09-13 Temmuz 2012 tarihleri arasında İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu spor tesislerinde yapılacaktır. Özel yetenek sınavları ile ilgili detaylı sınav programı, branşlar ve değerlendirme yöntemleri ön kayıt tarihinden önce sadece İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu web sayfasından ilan edilecektir. Kayıt yaptıran adaylara ayrıca sınav kılavuzu verilmeyecektir.
· Adayların girmesi gereken sınav tarih ve yerleri kendilerine ait başvuru yaptıkları web otomasyon alanından bildirilecektir.
· Engelli ve kronik hastalığı olan adaylar genel olarak hiçbir farklılık gözetilmeden BESYO Özel Yetenek Sınavına katılmak zorundadırlar.

İlgili Terimler : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

FOTOSEL KRONOMETRE ‘DE KAMPANYAYI KAÇIRMAYIN !

FOTOSEL KRONOMETRE ‘DE KAMPANYAYI KAÇIRMAYIN !KREDİ KARTINA 12 TAKSİT İMKANINI KAÇIRMAYIN !    Sistem tripodlar, reflektörlü

Marmara Meslek Kursu-İstanbul

Marmara Meslek Kursu-İstanbulYAZA ÖZEL BÜYÜK KAMPANYA (Spa Yöneticiliği Kursu)(Estetisyenlik)(Masör-Masöz) MİLLİ

Besyom Hazırlık Kursları- İstanbul

Besyom Hazırlık Kursları- İstanbulWeb Site ve Facebook Sayfamızın Sahibi Besyo Alanında İlk ve Tek Dergi Yazan

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN

Besyom Hazırlık Kursları | Beden Eğitimi, Besyo | Formasyon